14.07.2020

IFOY Award 2020 – STILL znovu na stupních vítězů

Nulové emise. Plný výkon. Vítězný vozík.

Hamburk, 13. července 2020 - toto pondělí se konala premiéra: Poprvé v historii byli vítězové letošních cen IFOY Award (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) kvůli probíhající koronakrizi vyhlášeni online. V kategorii „Vozíky s protizávažím do 3,5 tuny“ získala prestižní cenu opět společnost STILL.

Vozíkem RX 60-25 ve vysoce výkonné verzi nastavuje STILL laťku pro elektrické vysokozdvižné vozíky v tomto segmentu. Nikdy dříve nebyl elektrický vysokozdvižný vozík tak produktivní.

V tomto roce přihlásila intralogistická společnost se sídlem v Hamburku do soutěže svůj nový elektrický vysokozdvižný vozík RX 60-25/35. „Vozíkem RX 60-25 ve vysoce výkonné verzi nastavuje STILL laťku pro elektrické vozíky v tomto segmentu. Nikdy dříve nebyl elektrický vysokozdvižný vozík tak produktivní. Přidejte k tomu výhody, jako je nízká hlučnost, flexibilita, nižší náklady na elektřinu ve srovnání s dieselem nebo plynem, snadná obsluha, menší nároky na údržbu a velmi předvídatelná manipulace. Jsou zde tedy zkombinována všechna kritéria přemožitele spalovacího motoru,“ shrnula mezinárodní porota. S tímto novým elektrickým vozíkem v hmotnostní třídě od 2,5 do 3,5 tuny nabízí STILL skutečnou alternativu k vozíkům se spalovacími motory. Na porotce zapůsobila především rychlost zdvihání generovaná 25 kW motorem čerpadla RX 60. Testovací tým naměřil rychlost bez břemene vyšší než 66 cm/s a rozhodl: „Rekord v této třídě.“

Vozík STILL RX 60-25/35 nastavuje však také nové standardy v testované kombinaci zrychlení, jízdy a zdvihání. V tomto testu dosáhl produktivity 363 palet za osm hodin. „Naměřená produktivita nebyla v testu IFOY nikdy tak vysoká,“ zněl závěr poroty.

Henry Puhl, předseda správní rady STILL, vidí tuto cenu jako potvrzení neustálého vysokého výkonu společnosti ve vývoji inovací: „Do vývoje vozíku RX 60-25/35 jsme investovali mnoho práce a know-how. Výsledkem je vozík, který obstojí v jakémkoli mezinárodním srovnání a díky svému enormnímu spektru výkonu má potenciál překonat vozíky se spalovacími motory. Jsem potěšen, že porota složená z mezinárodních odborníků na vysokozdvižné vozíky ocenila naši práci udělením ceny IFOY Award 2020“.