25.03.2024

STILL na veletrhu LogiMAT prezentoval komplexní řešení automatizace iGo

STILL na veletrhu LogiMAT 2024

Stuttgart/Hamburk/Praha, 21. března 2024 – Rozšiřitelná automatizace od jednoduchých aplikací Plug and Play až po vysoce individualizované systémy. Společnost STILL, specialista na intralogistiku z Hamburku, ve své technologii iGo spojuje širokou paletu automatizovaných řešení, která jsou přesně přizpůsobena konkrétním požadavkům zákazníků. STILL tak odpovídá na rostoucí poptávku po flexibilních řešeních pro dynamický a stále diferencovanější trh automatizace. Na letošním veletrhu LogiMAT, který se konal ve dnech 19. až 21. března v německém Stuttgartu, STILL prezentoval celé spektrum automatizace.

Žádný jiný tržní segment logistiky se nerozvíjí tak dynamicky jako automatizace. Možnosti, požadavky a podmínky ve firmách se rychle mění, což vyžaduje přizpůsobení stávajících systémů. O to důležitější jsou řešení na míru, která je možné flexibilně implementovat a adaptovat, nevyžadují náročnou údržbu ani servis a mohou růst spolu s požadavky firmy.

Smart from the start – komplexní automatizace STILL iGo

Vedle rozšiřitelnosti ovlivňuje momentálně automatizaci v logistice rostoucí poptávka po jednoduchých a rychle implementovatelných řešeních, která zautomatizují jednotlivé logistické procesy. Díky tomu mohou automatizaci rychle zavést i firmy, které s ní dosud měly jen malé zkušenosti. Společnost STILL nabízí komplexní řešení automatizace – iGo –, které umožňuje flexibilní a rozšiřitelnou automatizaci ve všech stupních. „Díky našemu flexibilnímu a modulárnímu softwaru se zákazníci nemusí rozhodovat dopředu, jak vysoký má být stupeň automatizace a v jakém rozsahu budou procesy integrovány,“ vysvětluje Dr. Florian Heydenreich, executive vice president sales & service STILL EMEA. „Řešení STILL iGo je totiž rozšiřitelné, s jednoduchým servisem a údržbou díky standardizovaným digitalizovaným komponentám a zahrnuje celou paletu automatizace, od jednoduchých řešení Plug and Play až po nadřazená systémová řešení.“

Aby bylo možné názorně představit celé spektrum možností, společnost STILL na letošním odborném veletrhu prezentovala hned dva skutečné scénáře.

STILL iGo easy – automatizace na principu Plug and Play

Se scénářem iGo easy – novým řešením STILL na principu Plug and Play – se mohli návštěvníci veletrhu seznámit na příkladu vysokozdvižného vozíku EXV iGo, a to dokonce interaktivně. Během předváděcích akcí totiž mohli sami konfigurovat parametry automatizovaného vozíku, jako jsou trasy a předávací body. „Nekomplikované uvedení do provozu je pro mnoho zákazníků důležitým rozhodovacím kritériem při výběru vhodného systému automatizace,“ vysvětluje Dr. Florian Heydenreich.

iGo easy vyniká také svou rozšiřitelností, a to díky kompatibilitě se systémovým řešením STILL iGo systems. „Když se firma rozvíjí, rostou také její požadavky. Přechod z iGo easy na iGo systems je nekomplikovaný,“ pokračuje Dr. Heydenreich.

STILL iGo systems – vysoce individualizované řešení automatizace

Jak může vypadat automatizace nadřazených logistických procesů se STILL iGo systems, ukázal STILL ve druhém scénáři. Ve veletržním stánku spolupracovala různá automatizovaná řešení a působivě předvedla vysokou variabilitu a možnou komplexnost automatizovaných skladových řešení od společnosti STILL.

K vidění byla dokonalá souhra regálu STILL iGo cube s automatizovanými sériovými vozíky – regálovým vozíkem MX-X iGo a vysokozdvižným vozíkem EXV iGo a s autonomními mobilními roboty, například ACH iGo.

Další témata veletrhu LogiMAT

Trvalá udržitelnost patřila na letošním odborném veletrhu ve Stuttgartu k hlavním tématům. A i v této oblasti mohl STILL představit zajímavé novinky. Například první vlastní 24V systém palivových článků, který STILL vyrábí ve výrobním závodě v Hamburku, nebo recyklaci lithium-iontových baterií.

V případě tématu udržitelnosti se společnost STILL zaměřila vedle svých produktů také na vlastní účast na veletrhu.

Rozhodla se například opětovně zhodnotit svůj veletržní stánek. Jako první vystavovatel na veletrhu LogiMAT tak spolupracuje se start-upem Trash Galore z Lipska. Tato společnost se specializuje na profesionálně organizované opětovné zhodnocení veletržních stánků a předává materiál, jako je dřevo, kov, podlahové krytiny a textilie, které nelze opětovně využít v rámci výstavby veletrhu nebo akce, k dalšímu použití na obecně prospěšných zařízeních v regionu. Například 1 tuně materiálu z 612 metrů čtverečních velkého veletržního stánku společnosti STILL na veletrhu LogiMAT dala firma Trash Galore „druhý život“ v prostoru Stuttgartu, zbývající materiál stánku byl v maximální míře využit veletržní společností.

 

Všechny informace k tiskové zprávě STILL včetně obrazového materiálu naleznete zde: https://still.canto.de/b/Q16QE