Vysokozdvižný vychystávací vozík EK-X

Nový rozměr vychystávání

 • Optimální využití skladových prostor: vychystávací výška až 12 metrů
 • Velká a prostorná kabina pro maximální volnost pohybu
 • Optimálně nastavitelný pro jakýkoliv sklad: řešení přizpůsobené požadavkům díky modulární konstrukci

NOVÝ

Nezávazná nabídka

PRONÁJEM

Nezávazná nabídka pronájmu

POUŽITÝ

Naše nabídka použitých vozíků

Požadavek na: EK-X

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*

Vertikální vychystávací vozík EK-X, tento král mezi vychystávacími vozíky v každém skladu s úzkými uličkami, určuje nový standard z hlediska výkonu, výšky vychystávání, zbytkové nosnosti, funkčnosti a ergonomie. EK-X se posunuje do nové dimenze efektivní manipulace se zbožím s rychlostí jízdy až 13 km/h a rychlostí zvedání až 0,4 m/s. Díky iGo pilot navigation je tento kompaktní skladový pomocník vždy v pohybu při maximální rychlosti, a to bez omezení bezpečnosti jízdy. Mezi další vlastnosti patří vynikající výhled a maximální výška vychystávání až 12 metrů (vynikající v pravém slova smyslu), stejně jako prostorná a odpružená kabina řidiče. Stručně řečeno, pokud usilujete o maximálně efektivní a uživatelsky přívětivé řízení vychystávacího skladu, bez EK-X se prostě neobejdete. Modulární systém navíc umožňuje, aby byl vozík EK-X zhotoven na míru pro každý konkrétní sklad.


EK-X v detailu

Výkon

 • Bezúdržbová třífázová pohonná jednotka, 24 V nebo 48 V
 • Efektivní manipulace se zbožím díky velmi vysokým rychlostem jízdy a zdvihu (13 km/h a 0,4 m/s)
 • Dostatečné množství energie pro vícesměnný provoz díky kapacitě akumulátoru až 1240 Ah (24 V) nebo 930 Ah (48 V)
 • Výkonné pomocné zvedací zařízení pro efektivní vychystávání
 • Maximální dostupnost: Akumulátor Li-Ion uchovává vysoké množství energie a umožňuje rychlé a snadné nabíjení

Ergonomie

 • Rychlý a bezpečný vstup a výstup obsluhy díky velkoryse dimenzovanému a nízkému vstupu
 • Vysoká volnost pohybu v prostorné kabině řidiče
 • Odpružená podlaha s integrovaným spínačem pohonu zaručuje pohodlnou obsluhu
 • Efektivní práce obsluhy jakékoliv výšky postavy díky nízké stěně kabiny a malé vzdálenosti od přepravního prostředku
 • Volitelné výklopné boční zábrany pro lepší přístup ke zboží
 • Intuitivní a volitelně výškově nastavitelný ovládací panel pro ergonomickou práci
 • Široká škála možností vybavení kabiny řidiče (např. upevňovací systém pro svorky atd., úložné prostory, opěrka, 12 voltová zásuvka)

Bezpečnost

 • Bezpečná manipulace i ve velmi úzkých uličkách s mechanickým nebo indukčním vedením
 • Energeticky úsporné LED světla s dlouhou životností pro optimální viditelnost
 • Volitelný iGo pilot safety poskytuje optimální podporu při navigaci a provozu vozidla v citlivých skladových prostorách
 • Bezpečný provoz pomocí dvouruční obsluhy řízené senzorem
 • Rychlejší servis díky snadno přístupným servisním místům

Přesnost

 • Citlivé ovládání a plynulá regulace rychlosti zvedání díky moderní technologii proporcionálního ventilu
 • Optimalizovaná rychlost jízdy díky přesnému snímání výšky
 • Maximální možná provozní rychlost pro náklad jakékoliv hmotnosti díky systému iGo pilot navigation
 • Nižší pracovní zátěž pomocí poloautomatického přiblížení k regálu s prvkem iGo pilot navigation

Kompaktní rozměry

-

Ekologická zodpovědnost

 • Delší provozní doba a optimální využití zdrojů využitím energie při brzdění a spouštění
 • Úsporný režim Blue-Q stiskem tlačítka ušetří až 10 procent energie bez ztráty výkonu
 • 90% všech použitých materiálů je recyklovatelných

Asistenční systémy a funkce

Comfort Assist

Podlaha kabiny s ochranou proti nárazům

Jako jízda na pérkách: podlaha kabiny s ochranou proti nárazům chrání pracovníka a velký nožní pedál umožňuje variabilní a pohodlnou pozici vestoje.

Další informace

Safety Assist

Automatické brzdění

Jednotka automaticky zpomaluje, pokud se vozík přibližuje ke konci uličky. K dispozici je pět různých možností:

 • S omezením rychlosti na obou otevřených koncích uličky Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Na začátku koncové zóny uličky se rychlost sníží na 2,5 km/h.
 • S úplným zastavením: Omezení rychlosti na otevřeném konci uličky, stejně jako omezení rychlosti a úplné zastavení na uzavřeném konci uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Na začátku koncové zóny uličky se rychlost sníží na 2,5 km/h. Na uzavřeném konci uličky je jednotka zpomalena až do úplného zastavení. Polohovací pohyb směrem ke konci uličky je možný pomocí potvrzovacího tlačítka.
 • Se zastavením na obou otevřených koncích uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Jednotka automaticky zpomaluje až do zastavení od začátku koncových zón uličky. Naši technici mohou nastavit parametry pro pokračování v jízdě sníženou rychlostí 2,5 km/h směrem ke konci uličky.
 • Se zastavením a absolutním zastavením: Zastavení na otevřeném konci uličky, stejně jako zastavení a úplné zastavení na uzavřeném konci uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Jednotka automaticky zpomaluje až do zastavení od začátku koncových zón uličky. Naši technici mohou nastavit parametry pro pokračování v jízdě sníženou rychlostí 2,5 km/h směrem ke konci uličky. Jednotka se zpomaluje do zastavení na uzavřeném konci uličky a polohovací pohyb směrem ke konci uličky je možný pomocí potvrzovacího tlačítka.
 • S úplným zastavením na uzavřených koncích uličky a omezením rychlosti na otevřených koncích uličky. Směrem ke středu uličky je vždy možné jet maximální rychlostí. Od začátku koncových zón uličky se jednotka zpomaluje na otevřeném konci uličky na rychlost 2,5 km/h a přejde do úplného zastavení na uzavřeném konci uličky. Jednotka může pokračovat v jízdě po stisknutí tlačítka pro rozjezd s maximální rychlostí 2,5 km/h.
Další informace

Osobní bezpečnostní systém

Mobilní integrovaný osobní bezpečnostní systém spolehlivě detekuje osoby v úzkých uličkách a včas zastaví vysokozdvižný vozík, než může dojít k nehodě. Na konci uličky může být použito také automatické brzdění v kombinaci s osobním bezpečnostním systémem.

Další informace

STILL iGo pilot safety

Šest na jeden zátah

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík pozvolna zpomalí ve vztahu k rychlosti a výšce zdvihu, což zvyšuje kapacitu překládky.

Automatické přizpůsobení rychlosti: v definovaných zónách lze automaticky nastavovat rychlost podle podmínek.

Omezení výšky: nastavitelné omezení výšky umožňuje optimální využití prostoru pod střechou pro různé výšky hal.

Ochrana před kolizí: lze definovat známé překážky. Řidič si nemusí pamatovat všechny podrobnosti systému a může se soustředit na svou práci.

Asistent vyjetí z uličky: řízení se může zablokovat na stanovené rozpětí, např. při výjezdu z uličky, aby se zabránilo kolizím.

Výběr pozice: výběr umožňuje cílený pohyb do definovaných, často používaných pozic, jako jsou například předávací stanice.

Další informace

Oprávnění k přístupu

V případě potřeby můžete omezit používání vašeho vysokozdvižného vozíku na konkrétní osoby nebo skupiny osob prostřednictvím udělování oprávnění k přístupu. Můžete si zvolit, zda se přístup bude přidělovat pomocí klíčového spínače nebo s využitím systému digitálních kódů s deseti nastavitelnými přístupovými kódy.

Další informace

STILL SafetyLight 4plus

Vizuální výstražný systém pro snížení počtu nehod

Modré výstražné světlo STILL SafetyLight 4plus podstatně zvyšuje bezpečnost práce v oblastech, které jsou nepřehledné nebo plné zatáček. Modré světelné body se promítají asi 5 m před a za vozíkem a varují osoby o blížícím se vozíku, čímž se předchází hrozícím kolizím.

Další informace

FleetManager

Kdo je oprávněn používat které vozíky a v jaké oblasti? Jaká je kapacita vozíku? Kdy došlo k nárazu? Věci, které lze poměrně snadno řídit, pokud je vozíků jen pár, ale s jejich narůstajícím počtem ve vozovém parku je to stále složitější. Náš chytrý systém FleetManager nabízí řešení. Prostřednictvím tohoto inovativního softwaru budete moci řídit svůj vozový park efektivněji a účinněji než kdy dříve.

FleetManager se skládá z několika modulů:

 • Oprávnění k přístupu
 • Přehled provozních údajů propojený s ovladačem vozíku
 • Detekce nehod s reakcí vozíku (např. pomalá rychlost)
 • Rozpoznání nákladu pomocí tlakového senzoru v hydraulickém systému zdvihu bez indikace hmotnosti na displeji a se dvěma datovými kartami
 • Detekce nárazu ve spojení se systémem FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje potenciální kolizi a přepne se na pomalý pohyb, vydá signál nebo se zcela vypne
 • Možnost konfigurace podle přání zákazníka

Čtečka karty FleetManager je snadno přístupná vlevo vedle sloupku řízení. Přístup k systému FleetManager vyžaduje zvláštní oprávnění.

Další informace

Drive Assist

OptiSpeed 3.3

Maximální kapacita překládky: STILL OptiSpeed

 

Komplexní hardwarové a softwarové asistenční systémy, které optimalizují pohyby zařízení bez ohledu na náklad. Tím se výrazně zvyšuje vaše kapacita překládky.

Systém kombinuje výhody OptiSpeed 3.1 se senzorem hmotnosti: vedle vizuálních a zvukových signálů se po dosažení určitých mezních hodnot spustí zastavení jízdy a zdvihu, pokud je překročena přípustná hmotnost nákladu.

Dále se vypočítává ideální pohyb při přepravě a optimalizuje se na základě výšky zdvihu a podle nákladu.

To umožňuje vyšší rychlosti bez nákladu nebo při nakládání a vyzvedávání.

Detekce uličky

Chytrá orientace: vysokozdvižné vozíky, které se pohybují s využitím indukčního vynuceného řízení nebo mechanického vynuceného provozu, jsou schopné detekovat, zda jsou ve správné uličce skladu díky bezkontaktní detekci uličky.

Další informace

Snížení rychlosti při zdvižení vidlic

Pro bezpečnou přepravu zboží: při jízdě se zdviženými vidlicemi existuje riziko převržení naložených palet a poškození zboží. Aby se tomu předešlo, snižuje se rychlost jízdy automaticky v závislosti na výšce zdvihu.

Další informace

Load Assist

iGo pilot navigation

Orientační pomoc pro řidiče : Systém optimalizuje najetí k cíli tím, že vidlice automaticky zastaví v horizontální a vertikální cílové poloze. Určení pozice probíhá měřením dráhy a porovnáváním s aktuální pozicí (prostřednictvím RFID transpondérů nebo čárových kódů). OptiSpeed 4.0 rozlišuje mezi nakládáním a vykládáním břemene a vychystáváním v cílové pozici a automaticky přizpůsobuje výšku zdvihu vidlic.

Snadné používání: ruční zadání místa pro zaskladnění nebo vyskladnění z řídicího systému skladu; provoz pouhým stisknutím páky.

Vysoká produktivita: vozík jede do cíle po optimální trase - bez ohledu na zkušenosti a znalosti pracovníka obsluhy.

Vysoká přesnost: vozík najede do přesné pozice palety - pohyb vidlice mimo cíl není možný, čímž se předchází chybám při zaskladňování a vyskladňování.

Další informace

Předvolba výšky zdvihu

Ať již zaskladňujete nebo vyskladňujete zboží, případně zdviháte nebo spouštíte stožár: požadovanou výšku zdvihu snadno nastavíte předem pomocí tlačítka pro výběr, které je zabudováno do multifunkčního ovládacího panelu. Naprogramovat lze až 20 úrovní regálu. Po dosažení stanovené výšky je proces zdvihu automaticky ukončen. Ukazatel výšky zdvihu na LCD displeji navíc řidiči ukazuje, kdy bylo dosaženo požadované výšky zdvihu.

Výhody: bezpečnější a efektivnější práce, opatrná manipulace s nákladem, vyšší komfort obsluhy.

Další informace

Měření nákladu

Systém detekuje náklad od 5% jmenovitého zatížení vysokozdvižného vozíku a zobrazuje informaci pracovníkovi obsluhy na displeji.

Další informace

Zobrazování výšky zdvihu

Standardně integrovaný LED senzor výšky zdvihu zajišťuje nejvyšší míru přesnosti od prvního milimetru. Systém funguje s opakovanou přesností pod +/- 5 mm. Řidič na displeji stále vidí výšku zdvihu. Vždy tak zná výšku špičky vidlic a je schopen s jistotou zajistit, aby se při zvedání palety nedotkly regálu.

Další informace

Mediální centrum

{{ filteredVideos.length }} Videa

Informace ke stažení

Dokument ke stažení představuje aktuální verzi provozních instrukcí pro standardní vozík. Neobsahuje popisy zákaznických možností. Pro konkrétní vozík si ze servisního centra náhradních dílů STILL vyžádejte odpovídající příručku podle sériového čísla a roku výroby.


Přehled modelu

Model
Maximální nosnost (kg)
Maximální dostupná výška (mm)
Cestovní rychlost (km/h)
Napětí baterie (V)
EK-X / Li-Ion 1.200 12.000 13 24/48