Technologie palivových článů

Intralogistika s vodíkovým pohonem

Napájení intralogistiky vodíkem

Rozhodování mezi nákladově efektivní intralogistikou a klimaticky neutrálním přístupem je již dávno minulostí. Inovativní energetické systémy, jako je například technologie palivových článků, Vám umožňují provozovat průmyslové vozíky v bezproblémovém více směnném provozu bez toho, aby při tom produkovali emise CO2. Toto se dosahuje používáním ekologického vodíku produkovaného udržitelným způsobem.


Výhody technologie palivových článků

Využití

 • Šetření času, protože není potřebné měnit baterii
 • Vysoká dostupnost vozíku na základě krátkého času plnění přibližně 2-3 minuty
 • Nepřetržitá dodávka energie bez poklesu výkonu
 • Interiérové aj exteriérové použitie s prevádzkovým časom až 8 hodín

Infrastruktura

 • Prostorově úsporná a flexibilní integrace výdejních stojanů (palivových čerpadel) podél dopravních tras
 • Nejsou potřebné žádné skladovací prostory ani místnosti na nabíjení
 • Nejsou potřebné žádné ventilační systémy
 • Vodík může být generovaný interně s použitím elektrolýzy

Šetrné k životnímu prostředí

 • Nulové emise – jedinými ‘odpadovými produkty’ jsou voda/pára
 • Čistý zdroj energie – ideální pro průmyslové odvětví náročné na hygienu
 • Snížení uhlíkové stopy
 • Žádné použití vzácných nerostů

Technologie palivových článků

Vozíky s palivovými články

Společnost STILL nabízí možnost objednat vybrané vozíky ve verzi "fuel cell ready" po skončení výroby, která funguje podobně jako možnost "Li-Ion ready". Při této možnosti je vozík navržený tak, aby se do něj vešel konkrétní palivový článek, a palivový článek se může v případě potřeby dodatečně integrovat podle přání zákazníka.

Čím víc průmyslových vozíků na vodíkový pohon je v provozu, tím je energetický systém palivových článků efektivnější. Proto máme k dispozici 24 V, 48 V a 80 V systémy palivových článků pro naše portfolio vychystávacích vozíků, tahačů, vysokozdvižných paletových vozíků, vysokozdvižných vozíků a vysokozdvižných vozíků s protizávažím.

Ve všeobecnosti je technologie palivových článků ideální pro využití vozíků s vysokým počtem provozních hodin anebo vícesměnný provoz.

Komponenty vodíkové infrastruktury

Při přechodu na energetický systém s palivovými články je důležité zabezpečit správné vozíky, ale i potřebnou infrastrukturu. Toto v zásadě zahrnuje následující:

 • Vozíky s palivovými články
 • Vodíkové plnící stanice (výdajné stojany)
 • Sklady vodíku
 • Zásobování vodíkem, např. prostřednictvím dodávek anebo vlastní produkce (elektrolýza)

Společnost STILL jako Váš intralogistický partner poskytuje vozíky s palivovými články a spolupracuje se svými mezinárodně uznávanými partnery, aby zabezpečila zavedení komplexního energetického řešení (palivové články a palivová infrastruktura).


Zdroje energie budoucnosti pro intralogistiku

Vodík jako zdroj energie

Kompaktní molekula s velkým obsahem energie. Ve světě zdrojů energie je vodík budoucností. Díky využití regenerativně vyráběné elektrické energie je možné jej vyrábět klimaticky neutrálním způsobem a je ideální pro průmyslové využití, výrobu tepla a energie, a také pro mobilitu a intralogistiku. Vodík je 14-krát lehčí než vzduch, není toxický, nekoroduje a není radioaktivní. Vodík není náchylný na samovznícení a hoří čistým bezbarvým plamenem. Stručně řečeno, vodík je plný energie a může se vyrábět jako ekologičtější, uhlíkově neutrální udržitelný zdroj energie.

Palivové články v intralogistice

Když mluvíme o palivových článcích v sektoru průmyslových vozíků, máme na mysli "náhradní moduly baterií" (BRM). BRM je uzavřený systém a svým tvarem, velikostí a hmotností odpovídá konkrétní přihrádce na baterii. BRM obsahuje všechny komponenty potřebné na výrobu elektrické energie. Patří k nim palivové články, vodíková nádrž, porty nádrže a malá lithium-iontová baterie, jako i další komponenty.

Po naplnění nádrže vodíkem, což trvá jenom chvilku, palivový článek vyrábí elektrickou energii pro uvažované použití přímo na palubě vozíku. Při tomto procesu vznikají emise čisté vodné páry, anebo vody. Integrovaná lithium-iontová baterie funguje jako zásobárna energie, která dodává vozíku neustály tok energie. Díky tomuto procesu se přebytečná anebo získaná energie dočasně uskladňuje, což znamená, že vozík se může snadno přizpůsobit špičce v spotřebě elektrické energie, např. při zvedání nákladu.

Požadavek na: Technológia palivových článkov | STILL

Vyplňte níže uvedený formulář Co nejdříve vás oslovíme.

Oslovení*